גליונות עיתון אורז
 

גליונות עיתון אורז

בגליונות אורז ניתן למצוא מגוון רחב של כתבות כגון: חמישה אלמנטים בספר אחד- אליזבת' רושה דל לה וואלה, הגישה המשולבת לטיפול בילדים עם בעיית גבולות ועוד רבים.
כמו כן מדורים קבועים בנושא פאנג שוואי, מחקרים, תזונה, אסטרולוגיה סינית ועוד.
 
קריאה מהנה!
פורסם ב:
קיץ לא פשוט מאחורינו, כולנו חווינו את הקושי, המתח והדאגה ששררו סביב המלחמה. מהחיילים ומשפחותיהם, מתושבי הדרום ועד למעגלים הרחוקים יותר. המצב והאווירה נגעו בכולם. כמטפלים פגשנו וחווינו את הקושי גם במפגש עם מטופלנו. בשלהי המלחמה הופיע בפייסבוק של פורום "קבוצת דיון מקרים ברפואה הסינית" המנוהל ע"י רויטל כרם פוסט של מטפל יקר, וותיק ומנוסה שכתב כך: " היום חיכיתי שיצא אחרון המטופלים, סגרתי את הקליניקה, הסתגרתי בחדר ובכיתי". משפט שמסכם את תחושות רבים מאיתנו בסוף התקופה הזו. בגליון זה, סתיו 2014 , 3 כותבים במאמרים מרכזיים: רני אייל – Stems & Branches הבסיס לשיטה והשימוש בה ברפואה הסינית. ד"ר גלי שטופמן – בעיות שינה בילדים, סקירה רחבה תוך התייחסות להשפעת התקופה והמלחמה. מאמר פרי עטי – המרידיאנים המיוחדים בכלל בדגש על ה- Chong mai בשרות הגינקולוגיה. עוד בגליון: ניר סלומון – תסמונת המעי הרגיז בהתייחסות הרפואה האינטגרטיבית והרחבה של תמי בן נעים על שילוב אפשרויות התזונה בהתאם. מוטקה אילון – בתאור מקרה של הופעת מגרנות עקב שימוש בגלולות למניעת הריון. הפינות הקבועות: על צמחים, הכתבים העתיקים, ספרים, תזונה, מחקר ומקרים קליניים מעניינים. הסתיו כבר כאן מביא עימו את אנרגית המתכת, זה הזמן לנקות ולשחרר את מה שאפשר ואינו נחוץ עוד. להשאיר מאחור את ארועי הקיץ לקחת נשימה עמוקה ולהתחיל את השנה החדשה. שתיהיה תשע"ה שנה טובה ופוריה, במכללות לרפואה הסינית ולכולנו.
פורסם ב:
אנו המטפלים ברפואה סינית עוסקים במקצוע "בודד", לרוב פוגשים את המטופלים אחד על אחד. לעתים נופל לידינו ספר טוב המרומם ידע ורוח. לעתים רחוקות באופן יחסי, יש הזדמנות לפגוש עמיתים למקצוע, ליצור דיון החלפת דעות ולמידה משותפת. הכנסים של האגודה, קונגרס ה- ICCM , מאפשרים לפגוש עמיתים, לייצר דיון מקצועי פורה, להעשיר את ידיעותינו, אך רק חלק מציבור המטפלים הגדול נוטל בהם חלק. "אורז", העיתון שלפניכם, מהווה חלק מהלמידה ומיצירת הקשר ביננו המטפלים. גליון זה מוגש לפניכם במתכונת עיצובית חדשה ועם פינות חדשות שילוו אותנו גם בעתיד. כך למשל "פינת הספר" שמטרתה לסקור ספרים חדשים בארץ ובעולם בתחום המקצועי. הגליון שלפנינו נוגע במספר תחומי טיפול: דיקור, צמחים, צ'י קונג, תזונה ומגע. מתוך "ספר הקיסר הצהוב" פרק רביעי: החכמים הקדמונים צרפו את שיטות הטיפול השונות האלה במטרה לרפא, וכל חולה קיבל את הטיפול שהתאים לו ביותר. הטיפולים היו כה שונים ויוצאי דופן ממקרה למקרה, עד שאפשר היה לרפא את כל המחלות. בצורה כזו אומתו הנסיבות והצרכים של כל אחת מהמחלות, והעיקרון של אמנות הריפוי נודע ברבים. "ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב" בתרגומה של חנה גינגולד. קיבלתי עלי את מלאכת עריכת העיתון מתוך אהבתי הרבה לתחום הרפואה הסינית בכלל, ולמילה הכתובה בפרט. ברצוני להודות לכל הכותבים אשר שלחו למערכת את פרי עטם, הכתבות המובאות בעיתון נבחרו בקפידה מבין החומרים הרבים שקיבלנו. תודה גדולה גם ליעל קורנר-אייזן ושירי בורנשטיין, העורכות שקדמו לי, עשו עבודה נפלאה ועזרו לי להכנס לנעליי העריכה.
פורסם ב:
דבר העורכת- שנה חדשה עומדת לפרוש עלינו את ימיה. כולנו תקווה שניתן להלך הרוח המשתנה אצלינו, בארצנו, ובעולם להיות משב רוח רענן ומבשר חג. בגליון "אורז" הנוכחי בחרנו לשים דגש ייחודי על נושאים במאמרים מתחומים מגוונים: שינה בן דוד חולקת עימנו את עולם הצ'י קונג הנשי, מנשה חי-נקר משתף אותנו בגישתו המקורית לשיאצו. כותבים נוספים ומוכשרים השחיזו את מחשבתם על מנת להביא אלינו כתיבה מלאת השראה. ברצוני להודות להם על כי איפשרו לגליון זה להיות כה ססגוני ומעניין.
פורסם ב:
דבר העורכת- : בשלותו של הקיץ שפעה, כך שבמהדורת "אורז "הנוכחית, אנו מגיעים אל יום השוויון של הסתיו עם אסיף פירות כתיבה. מרגש בעיניי להביא אל שולחן החג של כולנו מהדורת "אורז " חגיגית ומוגדלת. "אורז" מתהדר הפעם בשלושים ושניים עמודים, כשליש יותר ממהדורות קודמות. הרבה אנשים נפלאים כתבו את מיטב יצירתם ועמלו ושקדו עליה שוב ושוב לשם כך. במהדורה זו החלו את דרכם שני מדורים חדשים: מדור "פרות קדושות" אשר בו כותב לנו אביחי וולצ'ק הגיגים על נומרולוגיה, בעודו בוחן מחדש מושגים ומונחים מעולם הרפואה הסינית, ומדור "טיפול בארבע רגליים", מדור רפואה משלימה בבעלי חיים בו מפגישה אותנו טל יעקבי עם רה – כלב רועים גרמני, הסובל ממחלת אגן תורשתית בכלבים. ברוח השינויים והסערות החלים עלינו במציאות המתרחשת סביבנו בארץ ובעולם, לכתיבה ככלי יש מקום של שקט מרוכז, המאפשר לנו את הגדרות הקיום שלנו. בהיותנו אנשי רפואה סינית, הרי שאנו מכירים בכוחן של הסימניות הכתובות להכיל עולם ומלואו על משמעויותיהן השונות. אני מאחלת לכולנו כי ניכתב לשנה של בריאות, אושר, פרנסה, שפע ומזל, וכי נכתוב את האנשים בהם אנו פוגשים לטובה. תודה רבת משמעות לעורכת המשנה אשר עימי, שירי בורנשטיין. שלכם, יעל קורנר-אייזן עורכת.
פורסם ב:
כתבות: חיצוני, פנימי והגורמים למחלת הסרטן, המדע מאחורי הסמלים, התהליך הטיפולי בקליניקות קהילתיות, כמה זמן צריך להשאיר את המחטים בפנים, הפן הרגשי של דלקות בדרכי השתן ועוד.
 
 

צרו איתנו קשר

שם:  
מייל:    
טלפון: