אודות קמפוס ברושים -
ביה"ס ללימודי רפואה משלימה

קמפוס ברושים הוקם כמוסד ללא מטרות רווח, במטרה להכשיר מטפלים ברפואה משלימה. כיום מוביל קמפוס ברושים את לימודי הרפואה המשלימה בארץ תחת יישום התפיסה של “רפואה אינטגרטיבית”. 

קמפוס ברושים מקפיד על תוכניות לימוד העומדות בדרישות כל האיגודים המקצועיים בישראל ובדרישות מצד מוסדות לימוד מובילים בעולם להכרה מקצועית. צוות ההוראה הרחב כולל את בכירי המרצים והקלינאים בישראל, להם ניסיון טיפולי עשיר ביותר לצד ניסיון רב שנים בהוראה בתחומי הרפואה המשלימה.

הקמפוס מקפיד על תוכניות לימוד מעמיקות הכוללות התמחות רחבה במסגרת מערך הקליניקות בקמפוס, בפיקוח צמוד של מנחים מובילים.

תוכניות הלימוד כוללות תכנים מעמיקים של רפואה מערבית ובחלק ממסלולי הלימוד קיימת השתלבות בסטאז’ במחלקות בתי חולים.
 

 

קליניקת המתמחים בקמפוס ברושים – הינה קליניקה מהגדולות בארץ בתחומה, אליה מגיעים מעל 400 מטופלים מדי שבוע, ליהנות מטיפולם וממגע ידיהם של הסטודנטים שלנו, בשנות ההתמחות והסטאז’. העבודה בקליניקה הינה מקצועית ביותר,  קבלתם לראשונה של מטופלים רבים לסדרת טיפולים, בפיקוח וליווי צמוד של מנהלת הקליניקה, ענבל חן ושל צוות הוראה ומטפלים בכיר – מהווים את שיאה של ההתפתחות האישית והמקצועית של הסטודנטים שלנו בלימודיהם.

אווירת הלימוד נעימה וביתית ומאפשרת לכל סטודנט יחס משפחתי והתפתחות אישית בתנאים הטובים ביותר.  לצד תוכניות הלימודים זכאי כל סטודנט לקורסי העשרה ובחירה במגוון תחומים מרתקים.

הקמפוס מאמין בתרומה לקהילה ומדי שנה מפעיל מערך התנדבות מסודר במגוון מוסדות רפואיים, שיקומיים וחברתיים עבור הסטודנטים בשנים המתקדמות.

כמו כן, דוגל הקמפוס בשמירה על הסביבה ומעניק מלגות לסטודנטים הבוחרים לתרום ולפעול למען הסביבה.

על פי סקר שנערך ב- 2019 בקרב מטפלים ברפואה משלימה בישראל ומטפלים – נמצא כי מעל 80% מבוגרי הקמפוס, עוסקים במקצוע בו הם למדו באופן חלקי או מלא. שיעור מרשים זה, מעבר להיותו תוצר ישיר וטבעי של שיתוף הפעולה של הקמפוס עם כל קופות החולים ומעל לכל – הינו פרי הישגם המקצועי של הבוגרים שלנו כמטפלים בשוק העבודה.

מעבר לידע, לניסיון הקליני ולמקצועיות, הנרכשים במהלך לימודיכם – נלמדות בשנים המתקדמות סדנאות קואצ’ינג ואימון עסקי הניתנות ללא תשלום לסטודנטים.

מדי שנה מציע הקמפוס במסגרת ביה”ס ללימודים מתקדמים מגוון רחב של קורסים, סדנאות וכנסים לבוגרים מבתי ספר מוכרים המעוניינים להרחיב את “ארגז הכלים” ולהתמקצע יותר בתחום טיפולם.

בזכות כל זאת ועוד, קמפוס ברושים נבחר בסקר שנערך בקרב מטפלים ובוגרים – כבית הספר המומלץ ביותר ללימודי רפואה משלימה ולבית הספר אליו היו חוזרים ללמוד שוב, באם היו נדרשים. האמון, החיבה והפינה החמה בלב הבוגרים שלנו וכן המטפלים המובילים בשוק – הם מבחינתנו קודש העשייה ועיקרה.

הערה: כל המסלולים המוצעים הינם מסלולים חוץ אקדמיים , ונלמדים במסגרת לימודי תעודה בלבד.

 

מנהל קמפוס ברושים

עופר אפל

” זה פשוט עובד… אני מרגישה נהדר” אמרה אמי לאחר שקיבלה טיפול להקלה ממיגרנות.

ההתרגשות הגדולה הראשונה שאחזה בי כמטפל, היתה לפני שנים לא מעטות, כשהגעתי לטפל באמי אשר סבלה מהתקפי מיגרנה חוזרים ונשנים. הייתי אז מטפל בתחילת דרכי. 
אמי סבלה מהתקפים אלה בתדירות ועוצמה גבוהים ובד”כ נאלצה לקבל זריקות של וואליום ואופטלגין כדי להפחית את כאביה. באותו הערב, בתוך מכאוביה, העדיפה אמי להזמין רופא הביתה ולקבל את הזריקה בביתה. היא שכבה במיטתה, בחדר חשוך, מנסה שלא לזוז וביקשה להזמין רופא. אמרתי לה- “אמא בואי ננסה – אעשה לך טיפול.” “תעשה מה שאתה חושב לנכון..” נאנחה… “רק תזמין רופא..”
הזמנו רופא, ועד להגעתו עשיתי טיפול בדיקור ובמהלכו- מעט דמיון מודרך. עם הוצאת המחטים, אמרתי: “אמא, נסי לפקוח עיניים”. “עזוב, בוא נחכה לרופא” אמרה בלחש. “אתה הרי יודע שהדבר היחיד שעוזר לי במקרים האלה זה זריקות”… התעקשתי- “בואי נעשה ניסיון… בואי נסי להתיישב במיטה ולפקוח עיניים. נראה איך את מרגישה.”

זכורה לי היטב התחושה ביציאתי מביתה של אמי. תחושת האושר שאפפה אותי היתה כמי שזכה בזכייה גדולה!

(נכון, כדי שלא יימשכו ההתקפים, המלצתי לה להמשיך ולעבור סדרה של טיפולים, כי הרי ברפואה המשלימה בכלל ובדיקור ורפואה סינית בפרט אין אנו מתיימרים ל”מעשי קסמים”. יהיה עליה ועל המטפל שלה לבדוק היטב מהו שורש הבעיה ולטפל בהתאם). אולם, התחושה הנפלאה הזו, אשר ממשיכה ומלווה אותי כמטפל עם מטופלים רבים אחרים, היא תחושה מיוחדת שאין לה להערכתי אח ורע במקצועות אחרים.

המקסים בלהיות מטפל הוא להתרגש בכל פעם מחדש, עם כל מטופל, עם כל הצלחה, עם כל שינוי…

הביטו סביבכם. שאלו חברים וראו – יותר מידי אנשים אינם שבעי רצון מעבודתם, מתארים את העבודה כלא מספקת… “לא מהנה” או “זה רק עבודה”, ואני שואל- למה?! למה לא לבחור בעבודה שתספק אותך, שבה תרגיש שאתה חיוני, בעל ערך, שאתה תורם ועוזר לאנשים אחרים?

זיכרון תחושת הסיפוק שלי מהצלחתי כמטפל מלווה אותי גם היום כמנהל קמפוס ברושים, ומתווה את הדגשים עליהם אני מקפיד – רמה אקדמית ומקצועית גבוהה יד ביד עם הקניית תפיסת העולם הפילוסופית שנחה בבסיס ענפי הרפואה המשלימה השונים: החל ברפואה הסינית, שיאצו, וטווינה וכלה בנטורופתיה, עיסוי רפואי משולב, , ביוסינתזה צמחי מרפא אינטגרטיביים ועוד… אני מאמין שככל שיותר אנשים ייחשפו לרפואה המשלימה ויעסקו בה – יטפלו, יקבלו טיפולים והנחיה לאורח חיים בריא – כך יהיו עוד ועוד אנשים רגועים יותר, כועסים פחות; מה שיביא לחברה רגועה יותר ויפחית את רמת האלימות!
אני תקווה כי העיסוק במקצועות הטיפול ימשיך להתפתח, שימשיכו המטופלים “להצביע ברגליים” ולהגיע למרפאות שלנו בהמוניהם; ושנצליח באתגר הלא פשוט – שילוב הרפואה המשלימה עם הרפואה הקונוונציונאלית – או הפיכת המקצוע כולו לרפואה אינטגרטיבית, כזו שעובדת בכפיפה אחת ובשילוב בין 2 סוגי הרפואות.

חזון הקמפוס

לימודי הרפואה המשלימה אינם “רק” לימודי מקצוע.
זו בחירה בדרך חיים –  חיים בריאים, מאוזנים ורגועים יותר.

הסטודנטים המתקבלים לקמפוס ברושים הם אלה המעוניינים ללמוד אצל המורים הוותיקים והמנוסים ביותר, אלה שמרתק אותם לעסוק בתחום, אלה שמוכנים לעבודה קשה במהלך לימודיהם, אלה שמודעים לחשיבות ההכרה בלימודים על ידי מוסדות רפואים ואקדמיים ואגודות מקצועיות בארץ ובחו”ל; ויותר מהכל –  אלה בעלי מודעות חברתית וסביבתית גבוהה – המעוניינים לתרום למען החברה ולמען הסביבה.

אנו מאמינים שככל שיותר אנשים יעסקו בתחום ויהיו חשופים לו, ילמדו, יטפלו, יקבלו טיפולים ויזכו להדרכה לחיים בריאים – כך יהיו עוד ועוד אנשים מאוזנים יותר, רגועים יותר, החברה תהיה בריאה ושלווה יותר, ורמת האלימות תפחת!

נכונה לכם דרך ארוכה ומרתקת – אינטגרציה בין מקצועות הרפואה המשלימה לרפואה המערבית הקונבציונאלית, במסגרת לימודים חוויתיים המשלבים התנסויות מעשיות וקליניות.

כחלק מחזון ביה”ס, אנו מובילים את האינטגרציה בין מקצועות הרפואה המשלימה לרפואה המערבית. שמנו לנו למטרה להוות וליצור גשר של פתיחות והבנה בין מדעי הרפואה הקונווציונאלית ובין שיטות הריפוי המשלימות – בין היתר בעזרת הקשרים המתפתחים לקמפוס ברושים עם מוסדות רפואיים בארץ ומוסדות אקדמיים בחו”ל, בסיוע למחקרים הרפואיים המתקיימים בתחום בארץ, בליווי ותמיכה בעמותות ובאיגודים המקצועיים ובפיתוח תוכניות לימוד מהמקיפות שישנן.

בראש מעיינינו עומדת המחוייבות הגבוהה שלנו כלפי הסטודנטים והבוגרים: הנהלת הקמפוס מחוייבת להיות קשובה לסטודנטים ולצרכיהם במהלך שנות לימודיהם בקמפוס, לסייע וללוות את בוגרינו בהשמה מקצועית ובלימודי התמחות וכמובן להמשיך ולהוביל את תחום הרפואה המשלימה בישראל בדרך לרישוי ואקדמיזציה של התחום. 

הנהלת הקמפוס

עופר אפל – מנהל הקמפוס. מנהל ומייסד הקמפוס, מוביל את בית הספר להישגיו מזה 20 שנה, מטפל ברפואה סינית, איש ברזל, מרתונים ובעיקר איש משפחה ואיש של אנשים.

יעל לוין – ראש תחום הוראה. יעל, בוגרת מדיסין ומטפלת בשיאצו מזה 18 שנה. אחראית על תוכניות הלימוד וסגל ההוראה בקמפוס. 
יעל משמשת גם כמרצה בכירה במגמת השיאצו.

שרון ורדי – מנהל תפעול ומערכות מידע. שרון אחראי על צוות התפעול של הקמפוס והוביל עם הצוות את מערך השיעורים המקוונים.

שני קנזי – מנהלת שיווק ומכירות.

ירדן לוי – ראש מנהל סטודנטים.