בשיתוף

קורסי התפתחות אישית

קורסי התפתחות אישית תשפ"ד

אנו מזמינים אתכם להירשם לקורסי התפתחות אישית אשר יתקיימו בסמסטר ב’.

ראו מטה את  מערכת השעות  והסבר על הקורסים המוצעים.

לביצוע רישום , יש לשלוח מייל מסודר למנהל הסטודנטים: Broshimservice@tausc.co.il

שם מלא, מספר ת.ז ושם הקורס אליו תרצו להירשם. לתשומת ליבכם – נבקש כי רק מי שפנוי לכך ויכול להתחייב שירשם.

הימהרו להירשם. מספר המקומות מוגבל!

קמפוס ברושים
התפתחות אישית תשפ”ד

תיפוף אפריקאי – עומרי לפידות

בקורס נעבוד על יכולת ההקשבה לאחר מול ביטוי עצמי מיטבי, שיפור הקואורדינציה והאיזון בין ימין ושמאל, שחרור מתחים בצורה בונה, וכן לימוד של מקצבים כהדמיה של בניית תהליך טיפולי. בעזרת התוף ניתן לחזק את יכולת הריכוז והביטחון העצמי, וכן ליצור גיבוש קבוצתי פעיל ומהנה. במהלך המפגשים נזכר במקצבים הטבעיים בגופנו, וכיצד ניתן להשפיע עליהם כדי לסייע למטופל.

עומרי, מתופף כלי הקשה וסט תופים מקצועי. מנחה קבוצות של ילדים ומבוגרים כ- 10 שנים. מנחה סדנאות לארגונים וחברות, וכן קבוצות בעלות צרכים מיוחדים: ילדים ונוער בעלי הפרעות קשב וריכוז, נוער בסיכון, חולים בשיקום (בית לווינשטיין), ומרכזי גמילה. בעל תואר שני במדעי המוח – נוירופיזיולוגיה מאוניברסיטת ת”א, ומטפל שיאצו בכיר.

NLP – מור דואני

גישה המציעה מגוון טכניקות ומיומנויות מנטליות ורגשיות, שמטרתן יצירת השפעה ושינוי ברמת המחשבות, הרגשות וההתנהגויות – ודרכן יצירת שינוי של הרגלים ודפוסים אוטומטיים.

הקורס מאפשר תהליך של שינוי עצמי ומעניקכלים לשיפור התקשורת הבין אישית, הזוגית, ההורית והמקצועית. בנוסף, כלים לשיפור, הבנה ואהבה עצמית, לשחרור רגשות תקועים, אמונות מגבילות, מחשבות טורדניות, פחדים ופוביות.

כמו כן, נלמד טכניקות להגברת המוטיבציה, הפוקוס והראייה החיובית של החיים.

מדיטציה ונגיעות בודהיסטיות – תמיר גילת
סמסטר ב’ – ימי רביעי – 17:30-18:45 – מקוון

קורס ללימוד ותרגול מדיטציה בודהיסטית על סוגיה השונים: מדיטציית מיינדפולנס, מדיטציית דמיון וחמלה, קורס מיוחד ומרתק בהנחייתו של תמיר גילת.

תמיר גילת – עורך דין ואיש עסקים בעברו, מקדיש את זמנו ללימוד הדהרמה – הדרך הבודהיסטית לצד ליווי בהתנדבות של חולי סרטן ובני משפחותיהם, מכהן כיו״ר הקרן לחקר הסרטן בישראל. תמיר, המתמודד בעצמו עם מחלת הסרטן, חי את החיים במלואם, כמלווה אנשים, כתלמיד וכמורה, תוך התבוננות בכלים השונים להסתכלות ולהתמודדות המצויים בדרך הדהרמה.

המדיטציה כתהליך – המדיטציה מסייעת לאדם מחד, לראות את דפוסי ההתנהלות המסבים לו סבל ולשנותם, ומאידך, היא מרחיבה את היכולת לשאת כאב, תסכול ומצבי אי ידיעה. מדיטציה מסייעת ‘להטעין’, בכל פעם מחדש, את חיי היומיום בערות ובאנרגיה, להגדיל את מרחב הסבלנות, הנדיבות והחמלה, ולהרחיב את רגעי החסד הנדירים.

כיום המדיטציה מוכרת בעולם דרך הגישה הפסיכולוגית מיינדפולנס (קשיבות), אשר נטמעה במגוון תחומי חיים, כדוגמת טיפול נפשי ורפואה, ניהול, חינוך וספורט. גישת המיינדפולנס מבוססת מחקרית וקלינית, ונמצאה כמסייעת במגוון התמודדויות עם קשיים רגשיים, נפשיים וגופניים, כסטרס, חרדה ודכאון, מכאובים גופניים, קשיי אכילה, ו’קשיי אופי‘.

מה נלמד? בקורס נלמד ונתרגל כמה מהסוגים העיקריים של המדיטציה הבודהיסטית, במרכזם מדיטציית קשב פתוח (מיינדפולנס), ולצידה מדיטציה של ריכוז, מדיטציה אנליטית, מדיטציה באמצעות הדמיון, ומדיטציית חמלה.

תרגול המדיטציה, בשילוב מבט פסיכולוגי, יתרמו להתפתחות האישית והמקצועית של המטפל, וישמשו ככלים לליוויי התפתחות זו.

Call Now Button דילוג לתוכן