בשיתוף

קורסי התפתחות אישית

קורסי התפתחות אישית תשפ"ג

קורסים אלה לסטודנטים בלבד לפי הפירוט הבא:

תלמידי רפואה סינית, נטורופתיה וטווינה מחוייבים במהלך לימודיהם להשלים 2 סמסטרים של קורסי התפתחות אישית.
לסטודנטים ביתר המגמות, קורסי התפתחות אישית הם רשות בלבד.

איך נרשמים? יש למלא את הבקשה בטופס המצורף בלבד. הודעה תישלח עם פרטי הקורס לאחר רישום

 

על הקורסים:

קמאי

המונח קמאי מגיע מאומניות הלחימה היפניות ומשמעותו עמידת מוצא, מרכז. זהו תרגול פיזי המחזק את הגוף ומלמד אותנו לנוע מתוך מרכז יציב ועל ידי כך יוצר גם חוזק ריגשי ומנטאלי. את הקמאי שלנו נמצא דרך עבודה אישית, זוגיות וקבוצתית ע”י תרגול תנועה מדיטטיבית ואינטואטיבית באמצעות כלים מגוונים מאומניות המזרח.
העבודה הקבוצית מאפשרת לנו מפגש עם ה-עצמי דרך אינטראקציה עם הסביבה, ויישום עקרונות התרגול- עבודה נכונה עם הגוף, אי עשייה, שחרור, הקשבה, רגישות, נוכחות, ביטוי ועוד.

כמטפלים וכאנשים אנו נפגשים עם סיטואציות מורכבות ומשתנות, הקמאי מפתח את המיומנות לפגוש אותם תוך הקשבה, ולפעול מתוך בחירה.

מוזמנים.

 

תיגוף

להקשיב לקצב, להתחבר לגוף – דמיינו שאתם נכנסים לחדר ובו בחצי מעגל עומדת קבוצה של אנשים. הם מתופפים בטפיחות נמרצות על חלקים שונים בגופם, רוקעים ברגליהם ומוחאים כפיים. אי אפשר שלא להיסחף והמפגש הופך לריקוד אנרגטי שמעלה חיוך על פני כל הנוכחים. השיטה משלבת את המוזיקה, התנועה והצלילים המופקים מכלי הנגינה הטבעי שתמיד איתנו – הגוף ככוח תרפויטי מלהיב וכייפי. זהו כלי שניתן להשתמש בו על מנת להגביר קשב וריכוז, לנקות את הראש ממחשבות ולהיות כאן ועכשיו, שיפור הקואורדינציה, העלאת רמת האנרגיה ושיפור מצב הרוח שיפור הבטחון העצמי וחוש הקצב. לינק לסרטון

GYROKINESISⓇ (ג’יירוקינזיס)

על פי הרפואה הסינית, כשיש תנועה חלקה של צ’י (אנרגיית החיים), אין מחלות ואין כאב.
ג’יירוקינזיס היא שיטה מודרנית לאימון הגוף והתודעה, המשלבת בתוכה באופן עמוק את הרעיון העתיק הזה.

בשיעורים נתרגל עבודה בתנועה זורמת ורציפה, המחזקת את הגוף ומגמישה אותו. נלמד להכיר יותר מקרוב עבודה עם צ’י ונכיר את יכולת הריפוי שיש בתנועה טובה של צ’י בגופנו.

כמטפלים המתרגלים ג’יירוקינזיס, תקבלו כלי נוסף לטיפול בגוף שלכם, תרחיבו את ההבנה לגבי תנועת הגוף ועבודת הנשימה, ותלמדו להתבונן באופן חדש על הקשר בין הרגלי חשיבה שלנו לאופן הביטוי שלהם באזורים שונים בגוף.

תיפוף אפריקאי
בקורס נעבוד על יכולת ההקשבה לאחר מול ביטוי עצמי מיטבי, שיפור הקואורדינציה והאיזון בין ימין ושמאל, שחרור מתחים בצורה בונה, וכן לימוד של מקצבים כהדמיה של בניית תהליך טיפולי. בעזרת התוף ניתן לחזק את יכולת הריכוז והביטחון העצמי, וכן ליצור גיבוש קבוצתי פעיל ומהנה. במהלך המפגשים נזכר במקצבים הטבעיים בגופנו, וכיצד ניתן להשפיע עליהם כדי לסייע למטופל. 

עומרי, מתופף כלי הקשה וסט תופים מקצועי. מנחה קבוצות של ילדים ומבוגרים כ- 10 שנים. מנחה סדנאות לארגונים וחברות, וכן קבוצות בעלות צרכים מיוחדים: ילדים ונוער בעלי הפרעות קשב וריכוז, נוער בסיכון, חולים בשיקום (בית לווינשטיין), ומרכזי גמילה. בעל תואר שני במדעי המוח- נוירופיזיולוגיה מאוניברסיטת ת”א, ומטפל שיאצו בכיר.

מדיטציה ונגיעות בודהיסטיות
קורס ללימוד ותרגול מדיטציה בודהיסטית על סוגיה השונים: מדיטציית מיינדפולנס, מדיטציית דמיון וחמלה, קורס מיוחד ומרתק בהנחייתו של תמיר גילת.

תמיר גילת – עורך דין ואיש עסקים בעברו, מקדיש את זמנו ללימוד הדהרמה – הדרך הבודהיסטית לצד ליווי בהתנדבות של חולי סרטן ובני משפחותיהם, מכהן כיו״ר הקרן לחקר הסרטן בישראל. תמיר, המתמודד בעצמו עם מחלת הסרטן, חי את החיים במלואם, כמלווה אנשים, כתלמיד וכמורה, תוך התבוננות בכלים השונים להסתכלות ולהתמודדות המצויים בדרך הדהרמה.

המדיטציה כתהליך – המדיטציה מסייעת לאדם מחד, לראות את דפוסי ההתנהלות המסבים לו סבל ולשנותם, ומאידך, היא מרחיבה את היכולת לשאת כאב, תסכול ומצבי אי ידיעה. מדיטציה מסייעת ‘להטעין’, בכל פעם מחדש, את חיי היומיום בערות ובאנרגיה, להגדיל את מרחב הסבלנות, הנדיבות והחמלה, ולהרחיב את רגעי החסד הנדירים.

כיום המדיטציה מוכרת בעולם דרך הגישה הפסיכולוגית מיינדפולנס (קשיבות), אשר נטמעה במגוון תחומי חיים, כדוגמת טיפול נפשי ורפואה, ניהול, חינוך וספורט. גישת המיינדפולנס מבוססת מחקרית וקלינית, ונמצאה כמסייעת במגוון התמודדויות עם קשיים רגשיים, נפשיים וגופניים, כסטרס, חרדה ודכאון, מכאובים גופניים, קשיי אכילה, ו’קשיי אופי‘.

מה נלמד? בקורס נלמד ונתרגל כמה מהסוגים העיקריים של המדיטציה הבודהיסטית, במרכזם מדיטציית קשב פתוח (מיינדפולנס), ולצידה מדיטציה של ריכוז, מדיטציה אנליטית, מדיטציה באמצעות הדמיון, ומדיטציית חמלה. תרגול המדיטציה, בשילוב מבט פסיכולוגי, יתרמו להתפתחות האישית והמקצועית של המטפל, וישמשו ככלים לליוויי התפתחות זו.

NLP
גישה המציעה מגוון טכניקות ומיומנויות מנטליות ורגשיות, שמטרתן יצירת השפעה ושינוי ברמת המחשבות, הרגשות וההתנהגויות – ודרכן יצירת שינוי של הרגלים ודפוסים אוטומטיים. הקורס מאפשר תהליך של שינוי עצמי ומעניקכלים לשיפור התקשורת הבין אישית, הזוגית, ההורית והמקצועית. בנוסף, כלים לשיפור,הבנה ואהבה עצמית, לשחרור רגשות תקועים, אמונות מגבילות, מחשבות טורדניות, פחדים ופוביות. כמו כן, נלמד טכניקות להגברת המוטיבציה, הפוקוס והראייה החיובית של החיים.

טאי צ’י וצ’י קונג
תרגול מרפא ומאזן את הגוף ע”י נשימה קצובה ותנועה עדינה.
דניאל פיכמן, מלמד מ-1986 טאי-צˈי צˈואן, צˈי-קונג ומדיטציה טאואיסטית. מוסמך מטעם אוניברסיטת שנדונג בסין, אוניברסיטת סן פטרבורג ברוסיה.

ההרשמה בטופס המצורף.

שימו לב, תהיו חברים! אם אין באפשרותכם להתמיד ולהגיע לקורס אנא הודיעו בדחיפות למינהל הסטודנטים ופנו מקום לסטודנטים אחרים המעוניינים בקורס.
 
Call Now Button דילוג לתוכן