בשיתוף

מנהל הקמפוס

דבר מנהל הקמפוס

סיפורי האישי
” זה פשוט עובד… אני מרגישה נהדר” אמרה אמי לאחר שקיבלה טיפול להקלה ממיגרנות.

ההתרגשות הגדולה הראשונה שאחזה בי כמטפל, הייתה לפני שנים לא מעטות, כשהגעתי לטפל באמי אשר סבלה מהתקפי מיגרנה חוזרים ונשנים. 

הייתי אז מטפל בתחילת דרכי. אמי סבלה מהתקפים אלה בתדירות ועוצמה גבוהים ובד”כ נאלצה לקבל זריקות של וואליום ואופטלגין כדי להפחית את כאביה. באותו הערב, בתוך מכאוביה, העדיפה אמי להזמין רופא הביתה ולקבל את הזריקה בביתה. היא שכבה במיטתה, בחדר חשוך, מנסה שלא לזוז וביקשה להזמין רופא.

זכורה לי היטב התחושה ביציאתי מביתה של אמי. תחושת האושר שאפפה אותי הייתה כמי שזכה בזכייה גדולה!
(נכון, כדי שלא יימשכו ההתקפים, המלצתי לה להמשיך ולעבור סדרה של טיפולים, כי הרי ברפואה המשלימה בכלל ובדיקור ורפואה סינית בפרט אין אנו מתיימרים ל”מעשי קסמים”. יהיה עליה ועל המטפל שלה לבדוק היטב מהו שורש הבעיה ולטפל בהתאם). אולם, התחושה הנפלאה הזו, אשר ממשיכה ומלווה אותי כמטפל עם מטופלים רבים אחרים, היא תחושה מיוחדת שאין לה להערכתי אח ורע במקצועות אחרים.

המקסים בלהיות מטפל הוא להתרגש בכל פעם מחדש, עם כל מטופל, עם כל הצלחה, עם כל שינוי… הביטו סביבכם. 

שאלו חברים וראו – יותר מידי אנשים אינם שבעי רצון מעבודתם, מתארים את העבודה כלא מספקת… “לא מהנה” או “זה רק עבודה”, ואני שואל- למה?! למה לא לבחור בעבודה שתספק אותך, שבה תרגיש שאתה חיוני, בעל ערך, שאתה תורם ועוזר לאנשים אחרים?

זיכרון תחושת הסיפוק שלי מהצלחתי כמטפל מלווה אותי גם היום כמנהל קמפוס ברושים, ומתווה את הדגשים עליהם אני מקפיד – רמה אקדמית ומקצועית גבוהה יד ביד עם הקניית תפיסת העולם הפילוסופית שנחה בבסיס ענפי הרפואה המשלימה השונים: החל ברפואה הסינית, שיאצו, וטווינה וכלה בנטורופתיה, עיסוי רפואי משולב, ביוסינתזה צמחי מרפא אינטגרטיביים ועוד. 

אני מאמין שככל שיותר אנשים ייחשפו לרפואה המשלימה ויעסקו בה – יטפלו, יקבלו טיפולים והנחיה לאורח חיים בריא – כך יהיו עוד ועוד אנשים רגועים יותר, כועסים פחות; מה שיביא לחברה רגועה יותר ויפחית את רמת האלימות!

אני תקווה כי העיסוק במקצועות הטיפול ימשיך להתפתח, שימשיכו המטופלים “להצביע ברגליים” ולהגיע למרפאות שלנו בהמוניהם; ושנצליח באתגר הלא פשוט – שילוב הרפואה המשלימה עם הרפואה הקונוונציונאלית – או הפיכת המקצוע כולו לרפואה אינטגרטיבית, כזו שעובדת בכפיפה אחת ובשילוב בין 2 סוגי הרפואות.

בברכה
עופר אפל
מנהל קמפוס ברושים

Call Now Button דילוג לתוכן